Безпека ретро проводки в дерев’яному будинку

Одне лише слово «ретро » викликає у певної категорії людей почуття прекрасного і оригінального. Ретро проводка в дерев’яному будинку буде виглядати найбільш естетично. І вибір її практично обгрунтований.

Внутрішня проводка в брусовому доме1 . За нормами пожежної безпеки в будинку з дерева електропроводку в стіни приховувати не можна , а такий вид проводки зі стіною майже не контактує , так як фіксується на роликах. Мінімальна відстань до стіни від комунікацій повинно бути 10 мм. У дерев’яному будинку слід використовувати тільки накладні розетки і вимикачі , щоб звести до мінімуму пожежі.

2 . На початку двадцятого століття така проводка виконувалася двома багатодротовими одножильний проводами , які були свити по спіралі. Кріпилися ці дроти на опорних фарфорових роликах , і їх ізоляція була одинарна. Тоді зовсім не застосовувалися відгалужувальні коробки , а з’єднання проводів виконувалося скруткою , захованої під ізоляцію проводу , щоб у бік не стирчали кінці. Природно , вона не відповідає жодним сучасним вимогам електро-і пожежної безпеки.

3 . Зараз ця проводка під старовину виготовлена ​​з нових технологічних матеріалів і в цьому її відмінність від примірників радянських часів. Щоб комунікації справлялися з навантаженням , виробники збільшили перетин ретро дроти в порівнянні з оригіналом при розводці на світильник до 1,5 квадратних міліметрів. Багато пожежі можуть бути через погані контактів кабелів в монтажних коробках . Тому провід під старовину для відкритої проводки необхідно надійно зафіксувати спеціальними клемниками . Монтажна коробка розташовується в легкодоступному місці.